TARA

                                                                          

                                                                      
    Taruška je narozena 5.5.2008 v Ostravě u paní Evy Dudkové, a do Štramberka jsme si ji přivezli 3.8.2008 jako společníka a hlídače k domu. Asi v 6 -ti měsících jsem s Taruš začala navštěvovat štramberský kynologický klub, aby s ní byl poslušný a ovladatelný pejsek, čehož jsme taky docílily. Tehdy jsem ještě netušila, jak se nadchnu pro loveckou kynologii, a částečně za to můžu poděkovat právě Tarušce, protože díky ní jsme poznali kamaráda Dana z Hostašovic, který je myslivec a řekl mi, že by bylo škoda nenaučit Taru pořádný aport a ukázal mi, jak mám na to jít. Byla jsem velmi překvapena,že po 14-ti dnech Tara ovládala, sice hravý aport, ale už s předsednutím a ukázkovým odevzdáním. Později jsem Tarušku naučila i aport se zvěří a dokonce s liškou. Je škoda, že nemá PP, protože věřím, že by svou chuť k práci předvedla na jakýkoliv loveckých zkouškách a i v praxi. 
 
    Aby Taruška měla dobrý pocit z toho, že je taky Výmar každým coulem, i když bez PP, rozhodla se s ní moje dcera Klárka jít na VI. ročník výstavy voříšků a psů bez PP, která se konala 11.6.2011 ve Vítkově. Zde k velké radosti obsadily hned 1.místo a pěkný, skoro profesionální posudek :-) : krásný formát, nádherný výraz, pěkná barva, krásný postoj, vynikající předvedení a pohyb.
 
    O rok později si to holky zopakovaly znovu, tentokrát v Hranicích na Moravě, kde obsadily 2. místo a posudek: 4 letá fena, typická představitelka plemene, klidné a vyrovnané povahy, v dobré výživné kondici :-))! 
    Děkuji Klárce za její čas a ochotu se Tarušce věnovat a předvést ji na těchto výstavách.