1.krytí Bazilea Grey Eminence x Best Alfa Ori

Krytí naší Bazinky proběhlo 30.3.2014 a 1.4.2014 v Ústí nad Labem. Na spojení těchto dvou jedinců jsem opravdu moc pyšná a věřím, že potomci Bazi a Besta po obou zdědí skvělé pracovní vlohy, povahu i kvality exteriéru. 

 

    Bazi je velmi chuťová, dvojnásobně všestranná fena, ostrá na škodnou. Svůj nezkrotný temperament dokáže předvést hlavně při práci v poli, kde i po hodině vytrvalého hledání neumdlévá a stále drží tempo. Pokud je v krytině dostatek zvěře, je její hledání o to více intenzivnější a systematičtější. Miluje vlečky a dohledávky. Je výborná aportérka čehokoliv:-) Spolehlivá je při práci v lese, na barvě až někdy moc dychtivá. Vodařka je skvělá, prohledá jakýkoliv i těžce prostupný rákos, na vodě spolupracuje, je jako na dálkové ovládání:-) Bohudík, je to lovec tělem i duší a jsem šťastná, že jsem se jako úplný začátečník začala tak intenzivně zajímat o lovecký výcvik, až do té míry, že jsem byla schopna Bazi sama předvést na zkouškách z výkonu lovecké upotřebitelnosti. Bazi je již od složení podzimních zkoušek (17.9.2011), které absolvovala ve věku 17 měsíců, aktivně využívána v myslivecké praxi. S Bazi se nedá zahálet, a hned následující rok 2012 jsme společně absolvovaly Memoriál Jitky Hromadové, pořadatel OMS Opava, který se skládá z lesních zkoušek, ze speciálních zkoušek vodní práce a zkoušek vloh, zde jsme uspěly k mé velké spokojenosti v 1.ceně s 524 body! Intenzivně jsme trénovaly a cvičili dále, téhož roku jsme ještě absolvovaly i Všestranné zkoušky ohařů s výsledkem 474bodů, 1.cena. Následující rok 2013 byl opět ve znamení tréninku a příprav na další VZ, padla volba na VZ ohařů, které pořádal KCHVO v Přerově nad Labem, nelituji té dálky a můžu být pyšná na Bazinčin výkon s výsledkem 476 bodů, I.c., a cenu za nejlepší les!  
Na výstavách Bazi vyběhala CAC, klubová výstava res.CAC a 3x výborná. 
 
Bazi je prostě skvělá FEST a proto ji byl mnou vybrán skvělý BEST!!!
 
 
    Best je pes s VELKÝM SRDCEM, s klidnou a vyrovnanou povahou !! Je výborný v práci na poli, vodě i v lese. Na barvě veden jako vodič, ale věřím, že práci hlasiče, předvede co nejdříve!! Má 100% klidy, kdy při vyvstání zvěře Best sám daunuje. Myšlenka zvolit Besta jako otce našich štěňat ve mě uzrála na Memoriálu Roberta Jakoubka v r.2011, kde mě úplně ohromil při práci na poli i vodě. Následně jsem měla tu čest jej vidět i na nominační soutěži MRK při práci na pobarvené stopě, kterou parádně ,,vyšil" ,i když se na stopu nasadil s velkou razancí, ani jednou nesešel, u kusu pak sklidil i krásné hodnocení od pánů rozhodčích. Dále jsem s velkým zaujetím jela sledovat práci Bestíka i na Memoriál Richarda Knolla do Bolatic, kde jeho úspěch nepředčil dosud žádný výmarský ohař - zde získal 1.cenu, titul CACT a celkově 4. místo!!! Získal tak titul ČESKÝ ŠAMPION PRÁCE!A z Knolla ,,rovnýma běhama" na soutěž nejvyšší, mezinárodní, Memoriál Karla Podhajského - výsl. III.c,9.místo. To, že je Best opravdu jedinečný prokázal opět tím, že na Všestranných zkouškách v roce 2013 dosáhl jako VÍTĚZ 492/492bodů a nominoval se tak opět na MRK 2014. Zpráva od Simony 8.5.2014, že Best na nominační soutěži v Litoměřicích uspěl, mě vůbec nepřekvapila, já jsem totiž vůbec nepochybovala!! To, co Simona dokázala jak s matkou Besta Citty, tak s Bestem samotným, se zapíše do historie!
Výstavně je Best rovněž úspěšný, má 2x CAC a res.CAC z Klubové výstavy, rovněž splněny podmínky Českého šampiona!